Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pppprostejov 

Oblíbená alba

Alba, která má pppprostejov v oblíbených

reklama

32 fotek, letos v květnu, 31 zobrazení, 2 komentáře
Půjčili jsme si hausbót a sami si dělali kapitána, kormidelníka a plavčíky. Parádní počasí a parádní výlet.
76 fotek, 23.2.2018, 258 zobrazení, 281 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Hrad Osek nebo též Rýzmburk je zřícenina gotického hradu asi 2 km severozápadně od města Osek v Ústeckém kraji. Hrad byl postaven před polovinou 13. století. Byl rodovým sídlem Hrabišiců, kteří ho prodali míšeňskému markraběti Vilémovi. Později ho získali Kaplířové ze Sulevic a Lobkovicové, za kterých byl v průběhu 16. století opuštěn. Zřícenina je dobře přístupná z Oseka, odkud vede červeně turistická značka .
34 fotek, 20.4.2018, 181 zobrazení, 192 komentářů | cestování, dokumenty, příroda
V hračkářství HAMLEY v ulici Na Příkopě v Praze se nachází motýlí dům PAPILONIA .
150 m2 tropické zahrady vybudované ve stylu opuštěného chrámu jihovýchodní Asie nabízí návštěvníkům 40 druhů motýlů z celého světa.
74 fotek, 3.5.2018, 168 zobrazení, 196 komentářů | cestování, dokumenty, příroda
Botanická zahrada Na Slupi - Albertov je botanická zahrada, která byla založena v roce 1775 a spadá pod Přírodovědeckou fakultu UK v Praze. Botanická zahrada nabízí svým návštěvníkům venkovní expozice, skleníkové expozice a nejrůznější výstavy. Dnes má botanická zahrada Na Slupi rozlohu 3,5 hektaru a ročně jí projde sto tisíc návštěvníků.
75 fotek, 17.5.2018, 118 zobrazení, 140 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, příroda
Hradiště je vrchol kopce ( 594 m.n.m.) zvedající se západním směrem od města Chomutov . Na vrcholku kopce je plošina tvořená křemencovou deskou. Vrcholová plošina byla v roce 1985 vyhlášena přírodní památkou Hradiště u Černovic a její rozloha je 4,77 ha. Tato oblast je chráněna díky geologickému hledisku vývoje podkrušnohorské pánve . Mírně nakloněná vrcholová deska je tvořena třetihorním křemencem. V křemencích můžeme vidět zkamenělé zbytky rostlin . Plošina na vrcholku je holá a obklopují ji valy které jsou pozůstatky hradiště z pozdní doby bronzové. Na vrchol kopce Hradiště vede žlutá t.r.z. z Chomutova .
87 fotek, 3.6.2018, 89 zobrazení, 83 komentářů | cestování, dokumenty, ostatní
Národní technické muzeum v Praze spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky. Zájemci o dopravní techniku, zejména o vývoj kolejové drážní dopravy, mohou navštívit prostory, železničního depozitáře ve kterých je velká část této sbírky uložena.
40 fotek, 7.5.2018, 231 zobrazení, 200 komentářů
Hned za hranicemi s DDR se nad obcí Schöna zdvihá spíše nenápadný lesem porostlý skalní útvar Kaiserkrone. Jeho vrcholová partie má tři skalní vyhlídky, z nichž jsou vidět známé saské stolovky, pískovce Saského Švýcarska, ale i české kopečky a kaňon Labe.
65 fotek, leden 2012, 37 zobrazení, 1 komentář
Na, v pořadí 14. Smržický vandr, jsme vyrazili v nezvykle malé skupince pouhých čtyř lidí. Z počátku to vypadalo, že bude příjemné slunečné počasí. Ale závěr byl trochu dramatičtější. Před Buničkou, asi dva a půl kilometru před cílem, nás dostihla silná bouřka. Lilo jako z konve v a tomu se přidaly kroupy. Schovali jsme se pod keřem, ale protože bouřka ani po půl hodině neustávala, vydali jsme se v dešti k cíli. Došli jsme do niti promočeni. Ani pláštěnky nám nepomohly. Přes tento závěr jsme byli spokojeni a těšíme se na další ročník Smržického vandru.
11 fotek, 16.4.2018, 69 zobrazení, 97 komentářů | makro, příroda, zvířata
Při nočním venčení Džina jsem potkala střevlíka a jak je mým zvykem,vzala jsem si ho domů na ranní focení.Když jsme šli zpět,lezl po cestě další,trochu menší.Vzala jsem ho do další falkonky také.Když jsme šli s Džinem před polednem na procházku,vzala jsem je s sebou,abych je mohla po vyfocení vypustit na svobodu.Jelikož mi oba stále zdrhali,vzala jsem je na ruku,aniž bych tušila,co se bude dít dál.Jo,jaro je jaro!!!
11 fotek, 7.4.2018, 231 zobrazení, 148 komentářů
Mezi Děčínem a Českou Lípou se nad obcí Velká Javorská vyjímá krásná rozhledna. Stojí na Strážném vrchu, odkud má své jméno, nově zrekonstruovaná v roce 2006. Nabízí kruhový výhled na České středohoří, Lužické a Jizerské hory, Ralsko a Krušné hory.
57 fotek, září 2017, 167 zobrazení, 187 komentářů
Ľahká túrička spojená so spoznávaním zaujimavých miest. V prípade záujmu je tu aj link na článok: http://popluhar.blogspot.sk/2018/04/roklina-johannesbachklamm-k-ruine-hradu.html
30 fotek, 11.3.2018, 55 zobrazení, 20 komentářů
47 fotek, 4.3.2018, 65 zobrazení, 11 komentářů
Zámek Milotice a Bukovanský mlýn.
114 fotek, 25.2.2018, 64 zobrazení, 14 komentářů
Viděli jsme Partutovický větrný mlýn, Partutovický vodopád na potoku Mraznice, v obci Střítež nad Ludinou pak 1 vodní mlýn, a areál kostela sv. Matouše se 4 kaplemi. Cestou domů jsme se zastavili v Potštátě, kde byly všechny hospody zavřeny a tak závěrečná tečka - slibovaná návštěva restaurace v penzionu Na Vyhlídce se nekonala. Počasí celkem ušlo, místy více foukalo a teplota "jen" -8 stupňů. Ušli jsme do 15 km, údaje z telefonu a sportovních hodinek se jaksi rozcházely.
67 fotek, 2.8.2017, 253 zobrazení, 160 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Lednický zámecký park patří ke světově významným dílům zahradního umění. Byl vytvořen šlechtickým rodem Lichtenštejnů. První cizokrajné dřeviny sem byly přivezeny na konci 18. století . Park byl často zaplavován řekou Dyjí, proto se majitelé panství rozhodli vybudovat mimořádné meliorační dílo. Vyhloubili ohromný rybník a vytvořili soustavu ostrůvků. V 19. století byl park upraven do dnešní podoby, připomínající staré italské a francouzské zahrady.Park je zakončen minaretem . Součástí parku je replika římského vodovodu spojeného s navršeným skaliskem, které ukrývá umělou jeskyni zvanou Peklo. Park s bohatou sbírkou rostlin a dřevin je organicky propojen s okolní krajinou.
43 fotek, říjen 2017, 337 zobrazení, 54 komentářů | cestování, dokumenty, kultura
Část proslulé terakotové armády čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti ze 3. století před Kristem můžete od října do ledna příštího roku vidět v Oblastním muzeu v Mostě. Prvního císaře sjednocené Číny chránilo v posmrtném životě osm tisíc vojáků z vypálené hlíny, umístěných v životní velikosti v obří hrobce vladaře. „Výstava představuje 68 certifikovaných replik soch bojovníků, dvě sochy koňů a modely bojových vozů. Bojovníci jsou vyrobeni v mírně nadživotní velikosti, jsou vysocí 166–187 cm. Sochy dosahují váhy 100–300 kg. Jejich výzbroj byla pravá, vyrobená ze dřeva a bronzu, dřevěné části se ale nedochovaly. Přes vysoké množství soch se nenajdou dvě stejné – každá je unikátní.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.